תיקון MAC חלק א.

תיקון mac היא משימה לא פשוטה ושלא מתאימה לכל אחד!

 

אם אתם מחזיקים בבית או בעבודה מכשיר מק של אפל, אתם בוודאי כבר מודעים לעובדה, שאם אחד מהחלקים המחשב מתקלקל, הרי שלא כל טכנאי מחשבים יכול להחליף או לתקן אותו. לכן תיקון mac אינה משימה המתאימה לכל טכנאי

מחשבי מק, בשונה ממחשבי PC, בנויים בצורה כזו שרק אנשים אשר עברו הכשרה מתאימה יכולים לבצע בהם תיקונים והחלפת רכיבים. אומנם היום יש יותר ויותר טכנאים שעוברים הכשרות שכאלה וכן חברת אפל עצמה מציעה שירות לקוחות ברמה גבוהה, כולל בירור אודות תיקון המכשיר, אך עדיין מדובר בשירות שמתבצע על ידי כמות קטנה יותר של טכנאים ביחס למחשבים אחרים.

בעבר, היה הרבה יותר קשה למצוא טכנאי מק, מהסיבה הפשוטה שמרבית הטכנאים התמקדו בתיקון מכשירי PC, ולו מהסיבה הפשוטה שיותר אנשים רכשו מחשבים שכאלה. אך היום מאחר ויותר אנשים החלו לרכוש ולהשתמש במחשבים של אפל, אז יותר ויותר טכנאים החלו לעבור הכשרות בתחום ומספקים שירותי תיקון והחלפת רכיבים.

מחשבי מק, בדומה למחשבי PC יכולים להתקלקל מסיבות שונות, בין אם מדובר בתקלות בחומרה של המכשיר ובין אם מדובר בתקלות שקשורות לתוכנות שמותקנות על המחשב. על מנת לתקן את הבעיות השונות, יש לאבחן תחילה את מהות הבעיה ולאחר מכן לבחון כיצד ניתן לטפל ולתקן אותה. לעיתים יהיה ניתן לאבחן את הבעיה גם מבלי לקחת את המחשב אל טכנאי, אלא דרך שיחת טלפון ולעיתים יידרש להביא לו את המחשב, על מנת שיוכל לבדוק מה הבעיה וכיצד מטפלים בה.

תקלות אופייניות במחשבי מק

לפני שנתחיל, חשוב לומר, מחשבים של אפל, דוגמא איימק, מגיעים בצורה של all in one,  כלומר מחשב משולב מסך במוצר אחד. המשמעות היא, שאם יש בעיה במסך אז אי אפשר להשתמש גם במחשב ולעיתים החלפה של רכיב אחד, מחייבת החלפה של כל הרכיבים.

התקלות האופייניות במחשבי מק, יכולים להיות גם בחומרה וגם בתוכנה. מדובר בתקלות כגון, תקלות במסך, מקלדת, מעבדים, תקלות בכרטיסי מסך, כרטיס זיכרון, כונן קשיח, יציאות וכן תקלות במערכת ההפעלה או בתוכנות אחרות שמותקנות במחשב.

בנוסף, אנחנו יכולים למצוא תקלות במערכת הטעינה של המחשב, תחנות עבודה, בזיכרון ובאמצעים אחרים שמשפיעים על עבודת המחשב. כשמסתכלים על מכלול התקלות, יש לקחת בחשבון, שבמקרים מסוימים, יהיה צורך לבצע החלפה של רכיבים ובמקרים אחרים, יהיה ניתן להסתפק בתיקון של הרכיבים הקיימים, במידה וזה מתאפשר כמובן.

חשוב להדגיש, תיקון מחשב מק יכול להיות יקר ביחס למחשבים אחרים, הן בגלל שעלות הרכיבים המקוריים להחלפה הם יקרים יותר וכן התיקון של מחשבי מק מתבצע בצורה שונה מאשר במחשבים אחרים.

לכך יש להוסיף את מה שציינו קודם לכן, לא כל טכנאי מחשבים מתמחה בתיקון מחשבים של אפל, ועל כן, עלות השירות שהם גובים היא שונה מאשר במקרה של טכנאים רגילים.

למידע נוסף

פוסטים אחרונים

העברת WhatsApp מאנדרואיד לאייפון

העברת WhatsApp מאנדרואיד לאייפון מהווה אתגר משמעותי למשתמשים שמעוניינים להמשיך להשתמש באפליקציית הווצאפ עם הנתונים הקיימים שלהם (כמו היסטוריית שיחות, או מדיה שמורה במכשיר). מעבדת

קרא עוד »

אפל קר

חברת macitnow מציעה שירות מעבדה מוביל בתחום תיקון מחשבי מאק. החברה מתמחה בתיקונים מהירים ואיכותיים בזמן קצר במיוחד. לחברה מעבדת אפל מוסמכת, חלקים מקוריים, ושירות

קרא עוד »

החלפת מסך במק

מחשבי אפל הם מכשירים חזקים ומהירים המצויים בשימוש רב במגוון תחומי החיים והעסקים. אבל כמו כל מכשיר אלקטרוני, גם מחשבי אפל יכולים להיתקל בבעיות טכניות.

קרא עוד »