תיקון מקבוק – דברים שחשוב לדעת על תיקון מקבוק

תיקון מקבוק- דברים שחשוב לדעת

מחשב מקבוק, כידוע, הוא אחד ממוצרי הדגל של חברת אפל. מדובר במחשב נייד שהוצג לראשונה בשנת 2006, ומאז זכה לשדרוגים שונים, במהלך השנים, כיאה למוצר של אפל, הוא זכה לדורות מתקדמים יותר. אסביר במאמר זה מדוע יש לבצע את תיקון מכשיר המקבוק במעבדה המתמחת במחשב זה וכן אסקור בעיות אופייניות במכשיר וכיצד ניתן לטפל בהן.

קצת היסטוריה

מחשב זה היה הראשון במחשבי אפל, אשר זכה לעבוד על מעבדים של אינטל, ובדומה למכשירים אחרים הוא עובד על מערכת הפעלה OS שמתאימה למחשבי מק, וניתן להפעיל בו מערכות הפעלה אחרות, כולל מערכת ווינדוס של מיקרוסופט. מחשב מקבוק מיועד, הן לשוק המקצועי והן לשוק הפרטי.

מדוע חשוב מעבדת תיקונים המתמחת במכשירי אפל

תיקון מקבוק, נעשה בדרך כלל במעבדות שמתמחות בתיקון מכשירי אפל. מדובר על מעבדות שעומדות בקשר ישיר עם חברת אפל ועם הגורמים שמתעסקים בצד הטכני בחברה, כך שעובדים במעבדות אלו מקבלים הכשרה כיצד לתקן ולטפל במכשירי מקבוק. מאחר והמבנה של המחשב הוא שונה ממבנה של מחשב רגיל, נדרשת הכשרה מיוחדת לטיפול בהם.

לפני שנציג שורה של בעיות אשר עלולות להיגרם במחשב וכיצד מטפלים בהן, יש להדגיש, בעת רכישת המכשיר מקבלים אחריות של שנה לטיפול במכשיר, רצוי להפעיל את האחריות ולהשתמש בה במידת הצורך, כלומר לפנות למעבדות שמסוגלות לספק שירות תיקונים על פי אחריות זו. לאחר כשנה, אפשר לקבל הרחבה של האחריות, כך שיהיה ניתן להפעיל אותה למשך תקופה נוספת.

אלו תיקונים וטיפולים מתבצעים במחשבי מקבוק

כמו בכל מחשב, גם במחשבי מקבוק, הטיפולים מתחלקים לשניים. חלק אחד הוא בחומרה וחלק אחד הוא בתוכנה.

מקרים של בעיות חומרה מוכרים, הם  למשל, מצבים בהם המסך חדל לעבוד, המקלדת מתקלקלת, הכונן הקשיח של המחשב איננו עובד, אחד מהכרטיסים הפנימיים של המכשיר לא עובד או לחילופין, הזיכרון של המחשב מתקלקל (או איננו מספיק), נזק ביציאות וכדומה. בכל אחד מהמקרים יש לפנות אל טכנאי מחשבי מקבוק, על מנת שידאג לטפל בבעיה.

במקרים מסוימים הוא יוכל לעשות זאת מבלי להחליף את החלק, במקרים אחרים, לא תהיה לו בעיה אלא להחליף רכיבים. חשוב לוודא שהוא מחליף את החלק המקולקל עם חלק חדש ומקורי.

מקרים של בעיות תוכנה ידועות, הם מקרים כגון, קריסה של מערכת ההפעלה, תוכנות מקצועיות שחדלות לעבוד ומקשות על המחשב, כמו כן ישנם מקרים בהם תוכנות אשר נמצאות על המחשב פוגמות ביכולות שלו לעבוד בצורה סדירה. בכל אחד מהמקרים, ייתכן ויידרש לבצע פירמוט למחשב והתקנה מחדש.

טכנאי מחשבים מקצועי, ידע להעריך את הבעיה כבר באבחון ראשוני, ולאחר מכן הוא ידע להסביר מה בדיוק צריך לעשות בשביל לתקן את הבעיה וכמה זה יכול לעלות.

לפני סיום חשוב לזכור, לפני כל תיקון מק או תיקון מקבוק, יש לבצע גיבוי לכל החומרים שנמצאים עליו, על מנת שיהיה ניתן לבצע מחיקה של המחשב ללא חשש. לשם הגיבוי, ניתן להשתמש במערכות שירות גיבוי שחברת אפל מציעה ללקוחותיה.

למידע נוסף

פוסטים אחרונים

העברת WhatsApp מאנדרואיד לאייפון

העברת WhatsApp מאנדרואיד לאייפון מהווה אתגר משמעותי למשתמשים שמעוניינים להמשיך להשתמש באפליקציית הווצאפ עם הנתונים הקיימים שלהם (כמו היסטוריית שיחות, או מדיה שמורה במכשיר). מעבדת

קרא עוד »

אפל קר

חברת macitnow מציעה שירות מעבדה מוביל בתחום תיקון מחשבי מאק. החברה מתמחה בתיקונים מהירים ואיכותיים בזמן קצר במיוחד. לחברה מעבדת אפל מוסמכת, חלקים מקוריים, ושירות

קרא עוד »

החלפת מסך במק

מחשבי אפל הם מכשירים חזקים ומהירים המצויים בשימוש רב במגוון תחומי החיים והעסקים. אבל כמו כל מכשיר אלקטרוני, גם מחשבי אפל יכולים להיתקל בבעיות טכניות.

קרא עוד »