מה עושים כאשר הסוללה לא נטענת במקבוק פרו שלך?

הסוללה לא נטענת במקבוק פרו – איך לתקן את זה

סוללת מקבוק פרו

 

סוללה שאינה נטענת במקבוק פרו יכול להיות מקרה מאד מעצבן. אתה משיג את המאגסייפ כדי להטעין את המקבוק, אבל זה פשוט לא עובד. הנורית חיווי אמורה להיות בצבע כתום, אבל אם היא ירוקה או לא עובדת בכלל, אז זה לא נטען, או אם הנורית כתומה, אבל הסמל של הסוללה במקבוק אינו מראה שהוא נטען. איך לטפל בבעיות האלה לפני שמגיעים למעבדת תיקונים.

 

תבדקו את השקע

לפני שאנחנו נחפש לפתור תקלות במקבוק, תנסו להטעין את המקבוק בעזרת שקע אחר, או תנסו להטעין מכשיר אחר בעזרת השקע שאתם משתמשים בו. אם הייתה הפסקת חשמל בזמן ההטענה, תנסו לנתק את המאגסייפ מהשקע, תחכו 30 עד 60 שניות ואז חברו אותו בחזרה.

תבדקו את המאגסייפ

 

תבדקו את המאגסייפ שלכם, גם את הכבל וגם את ראש המטען. תוודאו שאין נזק לכבל או לראש המטען. תנסו להשתמש במאגסייפ אחר כדי להטעין את המקבוק פרו. אם זה עובד אז אתם יודעים מה הפתרון. תצטרכו להחליף את המאגסייפ הישן באחד חדש.

 

תנקו את הפורט של מאגסייפ במקבוק שלכם

 

לפעמים הסיבה שהסוללה אינה נטענת נגרמת מסיבה אחת פשוטה. אחת מהסיבות הנפוצות האלו זה לכלוך שתקוע בפורט של המאגסייפ. ניתן לנקות את הפורט בעזרת קיסם שיניים פשוט. כשניקיתם את הפורט במקבוק, תעשו את אותו הדבר בראש המטען של המאגסייפ. תזכרו לעשות את זה בעדינות ובזהירות.

 

תבדקו את מחזור החיים של הסוללה

 

לכל סוללה יש את המחזור חיים שלה.  אם סוללת המקבוק שלכם הגיע לסוף מחזור החיים שלה אז הגיע הזמן להחליף את הסוללה הישנה בסוללה חדשה. לסוללות מדגמי המקבוק פרו משנת 2009 עד 2018 יש מחזור חיים של עד ל1000 הטענות. ניתן לבדוק את המידע על המחזור חיים של המקבוק ע"י פתיחת תפריט האפל, ולבחור ב'מידע על המערכת', בתפריט הזה אפשר לראות את מצב מחזור החיים ומה מצב הסוללה. ניתן לראות שם אחד מארבעת האפשרויות הבאות: רגיל, להחליף בקרוב, להחליף עכשיו, ושירות סוללה.

 

 

תאפסו את בקר ניהול המערכת

 

איך לתקן סוללה שלא נטענת במקבוק אם ווידאתם שהמאגסייפ והסוללה במצב תקין? אתם יכולים לאפס את בקר ניהול המערכת. קודם כל תכבו את המקבוק, חברו את המאגסייפ למקור כוח, עכשיו תלחצו על שיפט (השמאלי) + קונטרול + כפתור האופציות + כפתור ההדלקה במשך 4 שניות, ואז תשחררו. תפעילו את המקבוק ע"י לחיצה על כפתור ההפעה.

 

תאפסו את הסוללה

 

אם למקבוק פרו שלך יש סוללה נשלפת אז ניתן לאפס אותה ע"י הוצאתה מהמכשיר. אחרי שמוציאים את הסוללה, תלחצו על כפתור ההדלקה במשך 5 שניות ואז החזירו את הסוללה למקומה. הדליקו את המקבוק ע"י לחיצה על כפתור ההדלקה. לפני שאתם מנסים את השיטה הזאת וודאו שכיביתם את המקבוק. אם לפני זה אף פעם לא פתחתם את המקבוק שלכם אז מומלץ לקחת את המקבוק לחנות אפל רשומה כדי שיעזרו לכם לאפס את הסוללה.

 

אם לא הצלחתם בכל הפועלות האלה צרו עם מעבדת התיקונים שלנו 

 

 

 

 

 

למידע נוסף

פוסטים אחרונים

תיקון מצלמה למקבוק

המצלמה במקבוק משמשת אותנו לשיחות אינטרנטיות אישיות ומקצועיות כאחד ומכיוון שמדובר במחשב נייד יש לנו אפשרות לראות ולהיראות, לתקשר בחופשיות, מכל מקום בו אנחנו נמצאים.

קרא עוד »
תיקון אייפד

תיקון אייפד

סדקים במסך? נשפך לכם מים על האייפד והוא לא נדלק? מעבדת מקאיטנאו מתקנת אייפדים עד לרמת הרכיב. מכשיר הבית המפורסם של אפל האייפד. היום כמעט

קרא עוד »
מחיר תיקון אפל ווטש

מחיר תיקון אפל ווטש

יש לכם תקלה באפל ווטש? יש סדר במסך? מעבדת מקאיטנאו מתקנת עד לרמת הרכיב! אז מי אנחנו? השעון המפורסם של אפל, האפל ווטש! בין השעונים

קרא עוד »