השוואה בין מחשב mac למחשב pc

האם לרכוש מחשב מק או מחשב pc?

בעולם בו כל ילד כמעט יודע לתפעל סמארטפון וטאבלט ומחירי המחשוב אטרקטיביים למדי, השאלה אם לרכוש מחשב אינה רלוונטית עוד, מה שצריך לשאול זה איזה מחשב לקנות. שתי הפלטפורמות המובילות היום עבור רוב הצרכנים זה ה- Macשל Apple וה- PC עם מערכת הפעלהWindows . הרבה מאוד חנויות מחשבים ומעבדות תיקון מק, מקבלות אין ספור פניות עם השאלה מה לקנות, מה טוב יותר והאם יש מחשבים שיותר מתאימים למקצועות מסוימים. מתלבטים איזה מחשב לרכוש? המאמר הזה בדיוק עבורכם, ברוכים הבאים לזירה של Mac vs PC.

אנשים רבים יגידו ששאלת הבחירה היא כמו השאלה הבלתי אפשרית של "את מי יותר אוהבים, את אמא או את אבא", בעוד רבים אחרים יעידו כי ימי ה- PC חלפו מן העולם וברגע שידם נגעה במק, השתנו להם החיים.

ראשית נעשה סדר בהגדרות, PC, בפירושו "מחשב אישי" מתייחס לכל מחשב שבו פועלת מערכת ההפעלה של IBM דהיינו, Windows Linux,,Solaris ,FreeBSD , ללא קשר ליצרן. בעוד MAC הינו קיצור של  Macintosh ומתייחס למחשבים המיוצרים אך ורק ע"י חברת אפל.  השימושים של המחשבים בדרך כלל זהים ומשמשים כמחשב אישי לשימוש ביתי או משרדי, אנשים העוסקים בעיצוב, קריאייטיב, הדמיות וכד' מעדיפים את המק.

טוב מראה עיניים – עיצוב לפני הכל!

לפני שגולשים להשוואות חייבים לשים על השולחן את העיצובים המבריקים של אפל, הם מקדישים מחשבה רבה בעיצוב של המק ושמים דגש על כל פרט ופרט. זה יוצר מוצרים מושכים ברמה הויזואלית וזהות מותג ברורה, כל המכשירים של אפל כולל מקבוק נראים למרחוק. מאחר שמוצרי ה – PC מיוצרים ע"י חברות שונות אין זהות מוצר אחת ולכל יצרן יש את המיתוג והנראות שלו.

השוואה בין מחשב mac ל pc

 

אל תסתכלו רק בקנקן – ענייני תוכנה

בניגוד למחשבי PC שבדרך כלל מגיעים עם גרסאות ניסיון של Microsoft Office, במחשבי מק מותקנות כמעט כל התוכנות הדרושות לעבודה בסיסית שוטפת.  תוכנה להכנת מסמכים לגיליונות אלקטרוניים, ליצור מצגות וכן תוכנה בסיסית לעריכת תמונות וסרטוני וידאו.  מאחר שאפל הנה חברת תוכנה וחומרה, התוכנות כולן מגיעות ממעבדת אפל לאחר שעברו אופטימיזציה והתאמה למחשבי מקינטוש, בעוד התוכנות עבור מחשבי PC מגיעות ממקורות שונים ללא אופטימיזציה ברורה למחשבים.

גם עדכוני התוכנה אינם זהים, בעוד עדכוני התוכנה שלמכשירי אפל מתבצעים אוטומטית באופן פשוט, מהיר וללא בעיות, רבים מדווחים כי עדכוני תוכנות האופיס מעוררות בעיות ואינן עוברות חלק.

 

עלות ותועלת – מחשב לכל כיס?

הבדל חשוב ורב משמעות הוא במחיר המחשבים. ללא ספק מחשבי PC זולים יותר מהמחשבים של אפל, גם החלקים, החלפים והחומרות המתחברות אליהם. ניתן למצוא מחשבי PC בהתאמה לכל תקציב ולכל כיס. בשנים האחרונות אפל מיתנה את המחירים שלה אם כי עדיין מחשבי אפל, בעיקר מק ומקבוק, יקרים ואינם מתאימים לכל תקציב. מי טוען שהתשלום הוא רק על המותג טועה ומטעה מכיוון שמנתוני המעבדות ניתן ללמוד שאחוז המקרים של תיקון מק או תיקון מקבוק נמוכים לעומת מחשבים אחרים.

 

ההחלטה של איזה מחשב לרכוש צריכה להתבסס על צורך, נוחות והתאמה לתקציב. מתוך ההבנה של איזו פלטפורמה מתאימה, איזה שימוש עומד להיות במחשב. העוסקים באומנות, עיצוב, גרפיקה, אדריכלות וכד' מעדיפים את תוכנות המובנות של מקינטוש, עבור גיימינג ה- PC מומלץ והרבה יותר מותאם. ההחלטה גם צריכה להתבסס על נוחות וזמינות שירות הלקוחות ואפשרויות התיקון, חשוב לוודא היכן יש מעבדת שירות אמינה ומקצועית כזו שמתקנת בצורה איכותית את המכשירים ומתמחה באופן ספציפי בסוג המחשב שנשלח לתיקון, מעבדת אפל המתמחה בתיקון מק ומקבוק וכמובן אותו הדבר במחשבי PC. האיכות, הדיסקרטיות והמקצועיות גם להן חשיבות רבה שיש לתת עליה את הדעת.

למידע נוסף

פוסטים אחרונים

העברת WhatsApp מאנדרואיד לאייפון

העברת WhatsApp מאנדרואיד לאייפון מהווה אתגר משמעותי למשתמשים שמעוניינים להמשיך להשתמש באפליקציית הווצאפ עם הנתונים הקיימים שלהם (כמו היסטוריית שיחות, או מדיה שמורה במכשיר). מעבדת

קרא עוד »

אפל קר

חברת macitnow מציעה שירות מעבדה מוביל בתחום תיקון מחשבי מאק. החברה מתמחה בתיקונים מהירים ואיכותיים בזמן קצר במיוחד. לחברה מעבדת אפל מוסמכת, חלקים מקוריים, ושירות

קרא עוד »

החלפת מסך במק

מחשבי אפל הם מכשירים חזקים ומהירים המצויים בשימוש רב במגוון תחומי החיים והעסקים. אבל כמו כל מכשיר אלקטרוני, גם מחשבי אפל יכולים להיתקל בבעיות טכניות.

קרא עוד »