החלפת רמקולים במקבוק – כן או לא?

רוב היום אתם משתתפים בפגישות זום ורמקולים פועלים ותקינים הם חלק אינטגרלי בהשתתפותכם?! אתם עובדים על המחשב ואוהבים שברקע מתנגנים שירים אהובים עליכם?! 

משחקי מחשב הם אחד התחביבים שלכם וכיסוח דמויות אחרות לא שווה ללא רעשי הרקע?! או שיש לכם סדרה שלא נמצאת בכבלים או בנטפליקס ואתם רואים אותה על גבי המחשב?!

לא חסרות סיטואציות בהן דרושים רמקולים פועלים במיטבם, אבל יש מצבים שיום אחד הם הפסיקו להשמיע קול. 

מה יכולה להיות הבעיה ברמקולים הדורשת החלפת רמקולים למחשב המקבוק שלכם? 

תקלה שיכולה להוביל להחלפת רמקולים במקבוק היא קורוזיה, הנגרמת מכניסת נוזלים למחשב ועקב כך יכול להיווצר קצר חשמלי ופגיעה ברמקולים. קורה שעובדים על המחשב ובמקביל שותים כוס קפה משובחת והיא נשפכת על גבי המחשב. דבר ראשון, כבו את המחשב. דבר שני, פנו למעבדת מחשבים מקצועית לייבוש פנימי וניקוי קורוזיה במידת הצורך. כדי לנקות את המחשב יש לפרק את כל המקבוק לייבש ולנקות את כל חלקיו.

אם אתם לא שומעים סאונד מהרמקולים זה אינו אומר שנדרשת החלפת רמקולים במקבוק. ייתכן ולא מדובר אפילו בתקלה ויש צורך רק בשינוי הגדרת הרמקולים. 

אם אכן מדובר בתקלה ייתכן ומדובר בתקלה בתוכנת הפעלה, בעיה בכרטיס קול, קצר חשמלי ועוד. 

לפני שאתם רצים למעבדת מחשבים, בכל תקלה במחשב כולל חשד לבעיה ברמקולים עושים הפעלה מחדש למחשב. אם זה לא עזר עוברים למספר בדיקות פשוטות אחרות בנוגע לפעילות הרמקולים:

  1. יש לנתק את הרמקולים החיצוניים ו/או האוזניות
  2. בתפריט הראשי יש לבחור בהעדפות מערכת ולאחר מכן ללחוץ על צליל ופלט. יש לבדוק שנבחרה האופציה של רמקולים פנימיים ושעוצמת הפלט אינה מסומנת תיבת המיוט.
  3. הוציאו כל כבל חיצוני שמחובר לשקעי המחשב (אין צורך להוציא את המטען) ייתכן וזה יפתור את הבעיה
  4. בצעו עדכון למערכת הפעלה, אם לא עשיתם עדכון לגרסה המעודכנת ביותר עד כה
  5. תאפסו את בקר המערכת הראשי  – איפוס הבקר נעשה לאחר כיבוי המקבוק וחיבורו לשנאי חשמל, לוחצים על  Command + Alt + Shit + Power Button וממתינים עד שהמקבוק נדלק

איך תדעו שהבעיה היא שאכן הרמקולים?

  • אתם שומעים רעשים מוזרים מהרמקולים
  • עשיתם בדיקת הגדרות ואף איפסתם את בקר ניהול המערכת – SMC והרמקולים עדיין לא פועלים ואתם מצליחים לשמוע סאונד בעזרת רמקולים חיצוניים או אוזניות

macitnow  – הטוב ביותר בשביל המקבוק שלכם

חברת  macitnow מתמחה בטיפול ותיקון של כל מחשבי אפל. נתקלנו בכל סוגי הבעיות לרבות תקלה ברמקולים ונדע בקלות לזהות את מקור הבעיה. החלפת רמקולים במקבוק דורשת פירוק והרכבת המחשב הם עניין של מה בכך עבורנו. לא בהכרח כך הדבר אצל טכנאים פחות מיומנים בתיקון מקבוק. אנחנו מחזיקים רק חלקים מקוריים ויש לנו את כולם במלאי, כך המחשב יוחזר אליכם במהירות ותשלמו פחות ממקומות אחרים. כדי לשמור על המקבוק שלכם לאורך זמן מומלץ לפנות למומחים שמכירים אותו מלפנים, מאחור ומבפנים.

למידע נוסף

פוסטים אחרונים

העברת WhatsApp מאנדרואיד לאייפון

העברת WhatsApp מאנדרואיד לאייפון מהווה אתגר משמעותי למשתמשים שמעוניינים להמשיך להשתמש באפליקציית הווצאפ עם הנתונים הקיימים שלהם (כמו היסטוריית שיחות, או מדיה שמורה במכשיר). מעבדת

קרא עוד »

אפל קר

חברת macitnow מציעה שירות מעבדה מוביל בתחום תיקון מחשבי מאק. החברה מתמחה בתיקונים מהירים ואיכותיים בזמן קצר במיוחד. לחברה מעבדת אפל מוסמכת, חלקים מקוריים, ושירות

קרא עוד »

החלפת מסך במק

מחשבי אפל הם מכשירים חזקים ומהירים המצויים בשימוש רב במגוון תחומי החיים והעסקים. אבל כמו כל מכשיר אלקטרוני, גם מחשבי אפל יכולים להיתקל בבעיות טכניות.

קרא עוד »