איך לשמור על הסמארטפון נקי ומחוטא?

שומרים על ידיים נקיות כדי לא להידבק בקורונה? זה לא מספיק בשביל לשמור על אייפון נקי!

כפי הנראה אתם לא מנקים את הסמארטפון שלכם כמו שאתם אמורים לנקות. בתקופה זו בה וירוס הקורונה שורץ בעולם, ולכולנו ברור שאנחנו צריכים לשמור על הנקיון וההגיינה בצורה הטובה ביותר, אנו צריכים לדעת איך לעשות את זה נכון. מדברים איתנו כל הזמן על כללים לשטיפת ידיים בצורה נכונה: חוק ה-20 שניות, לשפשף בין האצבעות, לנקות גם את הציפורניים ויש המחמירים בנקיון עד המרפק. כל זה כמובן חשוב ונכון, אבל לא יעזור אם שנייה לאחר מכאן תחזרו לגעת בסמארטפון שלכם אם הוא מלא בחיידקים.

מסתבר שהמכשיר שביד שלנו כל היום לא חף מפשע

אנחנו לא יכולים להרפות ממכשירי האייפון או הסמארטפון שלנו ואנחנו איתם בידינו מהרגע שאנחנו קמים ועד הרגע שאנחנו הולכים לישון. מכשירי הסמארטפון שלנו באים במגע במשך היום עם דברים מלאים בחיידקים: עם הידיים שלנו אחרי שנגענו בכל מיני דברים, השולחן במשרד, מעמד הטלפון ברכב ועוד כל מיני שאין אנחנו יכולים לזכור ולשים לב. בכדי להישמר מחיידקים אנו חייב לשים דגש יתר על נקיון וחיטוי הסמארטפון שלנו, ובמיוחד בתקופה שכזו.

איך לחטא ואיך לא לחטא את הסמארטפון שלנו

ליצרני הסמארטפונים יש סדרת הוראות כיצד יש לנקות את המכשיר בצורה הטובה ביותר ומבלי לפגוע בו. באופן כללי, ההמלצות הן למטלית מייקובייפר רכה כמו שמנקים עדשות משקפיים, ויש להימנע מכימיקלים, חומרים שוחקים ומניקוי בלחץ אוויר.

שימוש בחומרים כימיים, כמו אלה שאיתם אתם מנקים את הבית, עלולים לגרום לשחיקה מוגברת של ציפוי של המסך שלכם אשר תפקידו לדחות שמן ומים. שימוש בחומרי ניקוי קלים קלים עלולים להאיץ את תהליך השחיקה של שכבת הציפוי ואילו חומרים כימיים חזקים יותר עלולים להוריד אותו כליל.

בנוסף, שימוש בחומרים אברזיביים (שוחקים) או בספוג שורט עלולים להזיק למכשיר ולפגוע במסך, בעדשות, ברמקולים וכמו כן לשרוט את המכשיר.

בצל ווירוס הקורונה והמודעות העולה לשמירת הסמארטפון מחוטא, שחררה חברת אפל הוראות מפורטות כיצד לנקות את מכשיריה:

  1. יש לנתק את הסמארטפון מכל כבל ולכבותו.
  2. השתמשו במגבון חיטוי המשמיד חיידקים עד 99.9% או במטלית מיקרופייבר כמו של ניקוי עדשות משקפיים ספוגה באלכוהול 70% איזופרופיל.
  3. יש לנגב את המשטח החיצוני של הסמארטפון.
  4. אין להשתמש באקונומיקה.
  5. יש להזר מחדירת לחות לאחד מפתחי הסמארטפון ואין לטבול אותו בחומר ניקוי זה גם ימנע בעתיד תקלות.
  6. אין להשתמש בתרסיסי ניקוי או בלחץ אוויר.
  7. ניתן לנקות באותה צורה גם את האוזניות.
  8. אין לנקות את רשת הרמקול.
  9. בסיום הניקוי, רצוי לנקות עם מטלית מיקרופייבר יבשה על מנת למזער את הנזק של ציפוי המסך והורדת סימנים מהמכשיר.

לסיכום, המכשיר שאנחנו כל כך מחוברים אליו ולא יכולים להיפרד ממנו יכול להיות גם מקור לחיידקים. אם אתם אוהבים אותו רוצים לדאוג לבריאותכם, דאגו לפעול לפי ההוראות ולנקות אותו בכל פעם שאתם נכנסים לביתכם. מאחלים לכולם בריאות ושנדע זמנים טובים יותר.

שאלו אותנו שאלות

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

עוד כתבות היכולות לעניין אותך

אייפון 12 פרו מקס

מעבדת אפל תל אביב

חשיבות התיקון במעבדה מקצועית. אם אתם בעלי מכשיר אייפון וודאי חשוב לכם שתהיה לכם מעבדה מקצועית קרובה לבית. לכל מקרה, שהרי המכשיר

תיקון לוח אם אפל

תיקון לוח אם אפל

תקלות נפוצות בלוח אם אפל וטיפול בהן מחשבי אפל הם מחשבים עמידים שישרתו אתכם למשך שנים רבות ללא תקלות רבות.  יחד עם

כתיבת תגובה