איך לשמור על הסמארטפון נקי ומחוטא?

שומרים על ידיים נקיות כדי לא להידבק בקורונה? זה לא מספיק בשביל לשמור על אייפון נקי!

כפי הנראה אתם לא מנקים את הסמארטפון שלכם כמו שאתם אמורים לנקות. בתקופה זו בה וירוס הקורונה שורץ בעולם, ולכולנו ברור שאנחנו צריכים לשמור על הנקיון וההגיינה בצורה הטובה ביותר, אנו צריכים לדעת איך לעשות את זה נכון. מדברים איתנו כל הזמן על כללים לשטיפת ידיים בצורה נכונה: חוק ה-20 שניות, לשפשף בין האצבעות, לנקות גם את הציפורניים ויש המחמירים בנקיון עד המרפק. כל זה כמובן חשוב ונכון, אבל לא יעזור אם שנייה לאחר מכאן תחזרו לגעת בסמארטפון שלכם אם הוא מלא בחיידקים.

מסתבר שהמכשיר שביד שלנו כל היום לא חף מפשע

אנחנו לא יכולים להרפות ממכשירי האייפון או הסמארטפון שלנו ואנחנו איתם בידינו מהרגע שאנחנו קמים ועד הרגע שאנחנו הולכים לישון. מכשירי הסמארטפון שלנו באים במגע במשך היום עם דברים מלאים בחיידקים: עם הידיים שלנו אחרי שנגענו בכל מיני דברים, השולחן במשרד, מעמד הטלפון ברכב ועוד כל מיני שאין אנחנו יכולים לזכור ולשים לב. בכדי להישמר מחיידקים אנו חייב לשים דגש יתר על נקיון וחיטוי הסמארטפון שלנו, ובמיוחד בתקופה שכזו.

איך לחטא ואיך לא לחטא את הסמארטפון שלנו

ליצרני הסמארטפונים יש סדרת הוראות כיצד יש לנקות את המכשיר בצורה הטובה ביותר ומבלי לפגוע בו. באופן כללי, ההמלצות הן למטלית מייקובייפר רכה כמו שמנקים עדשות משקפיים, ויש להימנע מכימיקלים, חומרים שוחקים ומניקוי בלחץ אוויר.

שימוש בחומרים כימיים, כמו אלה שאיתם אתם מנקים את הבית, עלולים לגרום לשחיקה מוגברת של ציפוי של המסך שלכם אשר תפקידו לדחות שמן ומים. שימוש בחומרי ניקוי קלים קלים עלולים להאיץ את תהליך השחיקה של שכבת הציפוי ואילו חומרים כימיים חזקים יותר עלולים להוריד אותו כליל.

בנוסף, שימוש בחומרים אברזיביים (שוחקים) או בספוג שורט עלולים להזיק למכשיר ולפגוע במסך, בעדשות, ברמקולים וכמו כן לשרוט את המכשיר.

בצל ווירוס הקורונה והמודעות העולה לשמירת הסמארטפון מחוטא, שחררה חברת אפל הוראות מפורטות כיצד לנקות את מכשיריה:

  1. יש לנתק את הסמארטפון מכל כבל ולכבותו.
  2. השתמשו במגבון חיטוי המשמיד חיידקים עד 99.9% או במטלית מיקרופייבר כמו של ניקוי עדשות משקפיים ספוגה באלכוהול 70% איזופרופיל.
  3. יש לנגב את המשטח החיצוני של הסמארטפון.
  4. אין להשתמש באקונומיקה.
  5. יש להזר מחדירת לחות לאחד מפתחי הסמארטפון ואין לטבול אותו בחומר ניקוי זה גם ימנע בעתיד תקלות.
  6. אין להשתמש בתרסיסי ניקוי או בלחץ אוויר.
  7. ניתן לנקות באותה צורה גם את האוזניות.
  8. אין לנקות את רשת הרמקול.
  9. בסיום הניקוי, רצוי לנקות עם מטלית מיקרופייבר יבשה על מנת למזער את הנזק של ציפוי המסך והורדת סימנים מהמכשיר.

לסיכום, המכשיר שאנחנו כל כך מחוברים אליו ולא יכולים להיפרד ממנו יכול להיות גם מקור לחיידקים. אם אתם אוהבים אותו רוצים לדאוג לבריאותכם, דאגו לפעול לפי ההוראות ולנקות אותו בכל פעם שאתם נכנסים לביתכם. מאחלים לכולם בריאות ושנדע זמנים טובים יותר.

למידע נוסף

פוסטים אחרונים

העברת WhatsApp מאנדרואיד לאייפון

העברת WhatsApp מאנדרואיד לאייפון מהווה אתגר משמעותי למשתמשים שמעוניינים להמשיך להשתמש באפליקציית הווצאפ עם הנתונים הקיימים שלהם (כמו היסטוריית שיחות, או מדיה שמורה במכשיר). מעבדת

קרא עוד »

אפל קר

חברת macitnow מציעה שירות מעבדה מוביל בתחום תיקון מחשבי מאק. החברה מתמחה בתיקונים מהירים ואיכותיים בזמן קצר במיוחד. לחברה מעבדת אפל מוסמכת, חלקים מקוריים, ושירות

קרא עוד »

החלפת מסך במק

מחשבי אפל הם מכשירים חזקים ומהירים המצויים בשימוש רב במגוון תחומי החיים והעסקים. אבל כמו כל מכשיר אלקטרוני, גם מחשבי אפל יכולים להיתקל בבעיות טכניות.

קרא עוד »