מערכת ההפעלה החדשה של מכשיר המק

מערכת ההפעלה של מכשיר המאק – קטלינה הוכרזה ואלה הם חלק מהחדשות!

 

 

הבוקר בכנס המפתחים העולמי של אפל, אפל חשפה את מה מתוכנן לעתיד של פלטפורמת המאק ע"י עדכון שקוראים לו macOS Catalina. כפי שציפינו העדכון מביא איתו כמה תוספים חדשים ושיפורים שבין היתר כוללים גם אפליקציות חדשות כמו ScreenTime וגם FindMy, תוסף חדש שנקרא Sidecar שנותן את האפשרות להשתמש באייפד בתור מסך שני, ועוד הרבה דברים חדשים.

 

אין עוד את אייטונס

 

קטלינה מחליפה את אייטונס בשלוש אפילקציות חדשות שמטרתן היא לפשט ולשפר את האופן בו הצרכנים מגלים ונהנים מתוכן חדש. יש אפליקציה למוסיקה שנקראת Music, שנראת כמו האייטונס הישן. אפליקציית פודקאסטים שמציגה קטגוריות חדשות, אוספי קולקציות שנוצרו ע"י עורכים מכל העולם וכלי חיפוש מתקדם שמאפשר למצוא פרקים ע"י חיפוש המארח, האורח או אפילו מה נושא הדיון. ולבסוף אפליקצית הטלוויזיה החדשה של אפל, המאפשרת גישה לערוצי אפל, לשירות הApple TV+ החדש, ומביא תמיכה לתוכן ה4K HDR למאק.

 

סיידקאר

 

יכול להיות שתזכרו את התוסף הזה מדיווחים ושמועות שנוצרו לפני האירוע היום.
תוסף הקרוי סיידקאר (רכב צד) ובצדק, זה בעצם הופך את האייפד שלך למסך משני ולטבלט. לצרכנים הניידים שבינינו סיידקאר הופך את האפשרות של לעבוד על שתי צגים למשהו פשוט שניתן יהיה לעשות בכל מקום שנהיה בו. ובשילוב עם הApple pencil אפשר יהיה להשתמש באייפד כדי לצייר, לשרטט או לכתוב בכל אפליקציית מאק שתומכת בחיבורי עט.

 

קטליסט

אתם יכולים לזהות את התוסף הזה כ'מרציפן', אבל אפל קוראים לזה קטליסט. זה הוא סט חדש של ממשקי API וכלים למפתחים שמנגיש באופן מאד נוח מעבר של אפליקציות אייפד למאק. אם יותר ממיליון אפליקציות אייפד שזמינות מתוך מבחר רחב של קטגוריות, מאפליקציות ליצירתיים שבינינו לאפליקציות בידור, ואפליקציות פרודוקטיביות עד לאפליקציות פיתוח, מה שאומר שאנחנו נראה זרם גדול של אפליקציות פופולריות שיגיעו למאק מאוחר יותר השנה.

 

 

אבטחה

עם macOS Catalina גייטקיפר עכשיו בודק את כל האפליקציות לפרצות אבטחה מוכרות, בזמן שאבטחת הנתונים החדשה דורשת מכל האפליקציות לקבל הרשאה לפני קבלת גישה למסמכים. עוד תוסף חדש הוא הApprove בשעון האפל, שבעצם מאפשר לצרכן לאשר בקשות אבטחה ע"י לחיצה פשוטה של כפתור הצד בשעון האפל. ולבסוף כל המאקים עם צ'יפ האבטחה T2 אשר הופך את המאק לחסר שימוש אם הוא נגנב.

 

אפליקציות חדשות

בנוסף לאפליקציות שכבר ציינו, אפל הוסיפה עוד אפליקציות לגרסא החדשה של מערכת ההפעלה של מאק. בין היתר גם את Screen TIme המוכרת לנו מהאייפון, אשר מאפשרת לך מעקב אחרי השימוש שלך ולשים הגבלה על השימוש, וגם Find My – אפליקציה המאפשרת לך למצוא מאק גנוב או אבוד, גם כאשר הוא מכובה.

 

 

זמינות

כמו שאר עדכוני מערכות ההפעלה של אפל, קטלינה תהיה זמינה לבטא טסטינג של מפתחים כבר מהיום, בטא טסטינג ציבורי בעוד כמה שבועות, ותיצא לאור בסתיו.

 

אלה הם המאקים אשר ניתן יהיה להתקין עליהם את מערכת ההפעלה 10.15 קטלינה

הרשימה מאד מעניינת והיא משאירה את רוב דגמי 2012 ברשימה. המאק מיני 2012, המאבוק אייר 2012 והאיימאק 2012 הם חלק מהם למרות שלא בנינו על זה, אז זה מושלם. שאר המכשירים אשר ניתן להתקין עליהם את מערכת ההפעלה החדשה הם:
מאקבוק פרו 12 אינץ' שנת 2015 ומעלה
מאקבוק פרו שנת 2012 ומעלה
איימאק פרו משנת 2017 ומעלה
מקבוק 12 אינץ שנת 2013 ומעלה

למי שצריך עזרה בהתקנה או מענה על כל שאלה אתם מוזמנים לפנות למעבדת המק שלנו

 

 

 

 

למידע נוסף

פוסטים אחרונים

העברת WhatsApp מאנדרואיד לאייפון

העברת WhatsApp מאנדרואיד לאייפון מהווה אתגר משמעותי למשתמשים שמעוניינים להמשיך להשתמש באפליקציית הווצאפ עם הנתונים הקיימים שלהם (כמו היסטוריית שיחות, או מדיה שמורה במכשיר). מעבדת

קרא עוד »

אפל קר

חברת macitnow מציעה שירות מעבדה מוביל בתחום תיקון מחשבי מאק. החברה מתמחה בתיקונים מהירים ואיכותיים בזמן קצר במיוחד. לחברה מעבדת אפל מוסמכת, חלקים מקוריים, ושירות

קרא עוד »

החלפת מסך במק

מחשבי אפל הם מכשירים חזקים ומהירים המצויים בשימוש רב במגוון תחומי החיים והעסקים. אבל כמו כל מכשיר אלקטרוני, גם מחשבי אפל יכולים להיתקל בבעיות טכניות.

קרא עוד »